W KWIETNIU 2013 R. DEKRETEM KS.BISKUPA JERZEGO MAZURA ZOSTAŁ POWOŁANY PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ.

PREZES - CEZARY DOMITRZ

ZARZĄD - ANETA WOLNA, KAROL KULESZA ,

CZŁONKOWIE- G.RÓŻYŃSKA, H. KORZUN, T. KORZUN, M. BRÓZDZIAK, B. ARDZIŃSKA, M. ARDZIŃSKA, A.ARDZIŃSKI, J. PIELOCH, R. PIELOCH, E. SZYMAŃSKA.

ZADANIEM AKCJI KATOLICKIEJ JEST POMOC PRZY ORGANIZACJI WSZELKICH IMPREZ PARAFIALNYCH I MIEJSKICH. SPOTYKAMY SIĘ W KAŻDĄ DRUGĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA PO MSZY ŚW.WIECZORNEJ W SALCE PARAFIALNEJ. PIERWSZYM NASZYM WSPÓLNYM ZADANIEM BYŁO UCZESTNICTWO W MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY. DNIA 14 WRZEŚNIA 2013 R. W PARAFII ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY ODBYŁ SIĘ ODPUST PARAFIALNY MATKI BOŻEJ BOLESNEJ. ORGANIZACJĄ FESTYNU ZAJĘŁA SIĘ AKCJA KATOLICKA. PO GŁÓWNEJ MSZY ŚW. ODPUSTOWEJ PARAFIANIE ZOSTALI ZAPROSZENI NA WSPÓLNY POCZĘSTUNEK. W OGRODZIE PRZY KOŚCIELE ZOSTAŁO PRZYGOTOWANE MNÓSTWO ATRAKCJI DLA DZIECI I STARSZYCH. DZIECI MOGŁY SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ W KONKURSIE PIOSENKI, POSKAKAĆ NA TRAMPOLINIE,WZIĄĆ UDZIAŁ W ZABAWACH PROWADZONYCH PRZEZ HARCERZY I LOTERII FANTOWEJ. TROCHĘ STARSI MOGLI WYKAZAĆ SIĘ NA STRZELNICY. TAK JAK W LATACH POPRZEDNICH MOŻNA BYŁO NABYĆ CIASTO (DAROWIZNA ZOSTAŁA PRZEKAZANA NA BUDOWĘ KOŚCIOŁA), POCZĘSTOWAĆ SIĘ MISECZKĄ BIGOSU I KIEŁBASKĄ Z GRILLA.NOWOŚCIĄ W TYM ROKU BYŁA LICYTACJA FANTÓW. AUKCJA CIESZYŁA SIĘ DUŻYM POPARCIEM I ZADOWOLENIEM. CAŁOŚĆ ZAKOŃCZYLIŚMY WSPÓLNA MODLITWĄ I ŚPIEWEM. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY ZA ROK.