Od października 2005 r. w Parafii przybyła nowa formacja służby „Nadzwyczajni Szafarze”.

Służba ta zajmuje się roznoszeniem Eucharystii osobom chorym i niepełnosprawnym pozostającym w domu w niedzielę, a uczestniczącym we Mszy św. w radiu lub telewizji, którzy nie mają możliwości dotarcia do kościoła na Mszę św.. Mogą także wspomagać Kapłanów w I Piątki miesiąca, oraz pomagać udzielania Najświętszego Sakramentu w Kościele na mszach św. licznie zgromadzonym wiernym.

Pierwszym Szafarzem naszej parafii jest Pan Zdzisław Mierzejewski.
Posłanym przez Ks. Biskupa Jerzego Mazura w październiku 2005 r. posługujący do chwili obecnej:

mierzejewski

Drugim Szafarzem posłanym przez bpa Jerzego Mazura w październiku 2009 r. jest Pan Janusz Lalak:

lalak

Następnym Szafarzem w naszej parafii został posłany w październiku 2011r. parafianin Jacek Nowak:

nowak

Następnym z kolei Szafarzem naszej parafii został posłany w październiku 2011r. nasz parafianin Adrian Ardziński:

ardzinski

Pan Adrian niemal od pierwszych chwil powstania parafii pełnił posługę przy Ołtarzu Pańskim, jako ministrant, lektor, moderator ministrantów, moderator dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii św., a ostatnio moderator młodzieży przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.

Pierwszym organistą w parafii był Pan Rafał Sulima. Rozpoczął pracę niemal od początku istnienia Parafii i pracował do wakacji 1992r.

sulima
Obecnie pracuje w Bazylice w Świętej Lipce jako organista – koncertmistrz, a także w Akademii Muzycznej w Białymstoku. Dużo koncertuje. W roku 2007 dawał koncerty m. in. w Bydgoszczy, Białymstoku, Toruniu, Ełku.
Miło nam poinformować, że Pan Rafał Sulima brał udział w Ogólnopolskich konkursach Organistowskich w Warszawie, gdzie w roku 2005 był laureatem III miejsca, a w roku 2007 został zwycięzcą konkursu. Grand Prix.
Prezentowane zdjęcie pochodzi z 2007 r. i przedstawia Pana Rafała podczas koncertu w Bazylice w Świętej Lipce.

Po odejściu Pana Rafała, do ferii zimowych 1993 r. oprawą muzyczną liturgii zajmował się Pan Jacek.

Od 01 lutego 1993r. został zatrudniony jako Organista w parafii pan Lech Zygmunt Dobrzycki
, pracujący do chwili obecnej.

dobrzycki
Pan Dobrzycki przeszedł do nas z Parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Pisanicy. Prezentowane zdjęcie pochodzi z 2007 r. i przedstawia Pana Zygmunta podczas gry w naszej Kaplicy na Mszy św.

Parafia do sprawnego funkcjonowania, potrzebuje także Kościelnych.

Jest to niezmiernie odpowiedzialna i wymagająca dużego zaangażowania służba.
Kościelny jest odpowiedzialny za: wygląd i sprawność wszystkich urządzeń kościoła. Przygotowanie techniczne do liturgii. Ilość, czystość, odpowiedni wygląd i kolor szat liturgicznych. Zaopatrzenie w komunikanty, świece, oleje popiół itp. Nadzór nad rozprowadzaniem literatury kościelnej i piecza nad jej finansami. A także otwieranie, dzwonienie, zamykanie kościoła i jego kompletność, czystość i jego wystrój.
wasilewski
Jako pierwszy tych czynności i odpowiedzialności podjął się już od pierwszych Mszy św. Pan Czesław Wasilewski
.

Sprawował je nie przerwanie z powodzeniem niemal 10 lat, aż do maja 2001 r. Odszedł do Pana 04 sierpnia 2001 r. w wieku 71 lat.
Pogrzeb jego odbył się w naszym kościele, mimo, że był mieszkańcem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku. Ciało spoczywa na Cmentarzu Komunalnym / za Murbetem/ w Ełku.

Po Panu Wasilewskim objął służbę kościelnego Pan Tadeusz Bieniada.

bieniada
Pełnił ją dwukrotnie:
Od maja 2001 r. do marca 2002 r. pracę przerwała choroba /szpital, rekonwalescencja/.
Następnie podjął obowiązki w sierpniu 2003 r. i pełnił je do marca 2007 r.
Ze względu na pogarszający stan zdrowia zrezygnował z dalszego posługiwania. Prezentowane zdjęcie pochodzi z 2007 r.

Następnie pracował jako Kościelny dwukrotnie Pan Waldemar Sawicki.

sawicki
Pierwszy okres pracy trwał od kwietnia 2002 r.
do czerwca 2002 r.
Drugi zaś okres od kwietnia 2007 r. do października 2007 r. Prezentowane zdjęcie pochodzi z 2007 r.

Czwartym z kolei kościelnym, który objął tę służbę w naszej parafii to Pan Wacław Nowakowski.

nowakowski
Pan Nowakowski podejmował tą funkcję także dwukrotnie.
Po raz pierwszy od lipca 2002 do lipca 2003 r. Drugi raz od 1 do 30 listopada 2007 r. Prezentowane zdjęcie pochodzi z 2007 r.

Od 1 grudnia 2007 r. pracę kościelnego podjął nasz ministrant Pan Daniel Pęczek.

peczek Niestety od 01.01.2008r. został powołany do czynnej służby wojskowej. Zdjęcie z 2007r.przedstawia młodego kościelnego na służbie.

Następnie od. 01.09.2008r. Funkcję kościelnego objął Pan Kazimierz Brózio. Posługę kościelnego pełnił do końca czerwca 2009r. Ze względów rodzinnych zrezygnował z pełnienia tych obowiązków.

brozio1

Od 1.07.2009r. funkcję kościelnego po swoim ojcu objął Pan Dariusz Brózio.

brozio2

Zdjęcie z listopada 2009r.